REKLAMA

Bankowe pomiary smogu

Kłodzko z czujką. Nowa Ruda bez.

Ruszyła druga edycja kampanii Bez smogu, której inicjatorem jest Eurobank. Czujniki smogu zostaną zainstalowane w 50 placówkach tego banku. Na liście jest Kłodzko. Nie ma za to Nowej Rudy, która jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych smogiem miast Polski. To już druga edycja kampanii, która rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku i trwała do marca 2018 r. Teraz Eurobank zdecydował o jej kontynuacji. Niestety, ani podczas pierwszej edycji, ani teraz czujniki smogu nie trafiły i nie trafią do Nowej Rudy. - Podczas I edycji nie montowaliśmy czujników w Nowej Rudzie i teraz też nie. Mamy ograniczoną ich liczbę. W pierwszej edycji montowaliśmy je tam, gdzie było największe zapotrzebowanie, w drugiej chcemy skupić się na miejscowościach, w których czujników jest mało lub nie ma wcale – wyjaśnia Anna Włoszczyńska z Eurobanku. - W Nowej Rudzie zamontowane są dwa inne czujniki smogu. Nie ma sensu montować czujników obok siebie – dodaje. W Kłodzku stacja pomiaru jakości powietrza (WIOŚ) od kilku lat stoi przy ul. Szkolnej 8. Teraz można monitorować smog także dzięki czujnikowi zainstalowanemu przez bank przy ul. Tumskiej 1.
Stacje pomiaru zanieczyszczeń powietrza WIOŚ (Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska) w dawnym województwie wałbrzyskim:
Lądek-Zdrój, ul. Królowej Jadwigi
Kłodzko, ul. Szkolna 8
Nowa Ruda, ul. Srebrna
Ząbkowice Śl., ul. Powstańców Warszawy 5
Dzierżoniów, ul. Piłsudskiego 26 ›› Wałbrzych, ul. Wysockiego 11 dane dostępne na: www.air.wroclaw.pios.gov.pl
Czujki pomiaru zanieczyszczeń Eurobanku w dawnym województwie wałbrzyskim
Wałbrzych, ul. Kusocińskiego 3
Wałbrzych, ul. Słowackiego 14
Dzierżoniów, Rynek 49
Kłodzko, ul. Tumska 1
Świdnica, ul. Długa 2 dane dostępne na: https://airly.eu/map/pl
Smog zabija jedno średnie miasto rocznie
Polska od lat przoduje w rankingu krajów europejskich, w których jakość powietrza jest bardzo zła. Według Europejskiej Agencji Środowiska zła jakość powietrza przyczynia się nie tylko do degradacji środowiska naturalnego, ale przede wszystkim niekorzystnie wpływa na zdrowie ludzi. Jak pokazują dane z raportu „Jakość powietrza w Europie – 2017” smog przyczynia się w Polsce do śmierci ponad 47 tys. osób w ciągu roku.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Bankowe pomiary smogu

Obrazek użytkownika Klient.
  • Klient.
  • 08-11-2018

Biedronka niech zamontuje w Słupcu bo somsiada ;) z naprzeciwka mocno dymi.
Obrazek użytkownika blur
  • blur
  • 08-11-2018

Nie wiem ile kosztuje taki czujnik, ale właśnie zmarnowano 7 tys. na wstrząsającą ekranizację, wstrząsające historii, wstrząsających Bittnerów. Oklaski!

Zakończyła się sprawa, jakiej jeszcze nie było. Na ławie oskarżonych zasiadało 36 osób.

Nie mają sklepu, ani przystanku autobusowego. Przez wioskę przejeżdżają pociągi, ale się w niej nie zatrzymują. Zabłocie, wioska leżąca zaledwie kilometr od Bystrzycy Kłodzkiej, to zupełnie inny świat...

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×