REKLAMA

Sieć bez rewolucji

Likwidacji szkół nie będzie. Jest jednak jedna niewiadoma

Radni powiatowi podjęli uchwałę o dostosowaniu sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnych do nowych wymogów związanych z likwidacją gimnazjów. Sieć publicznych szkół w powiecie kłodzkim nie ulegnie zmianie. Jedyną niewiadomą jest to, czy bystrzycki ogólniak dalej będzie podlegał pod starostwo, czy przejdzie pod gminę, która jest zainteresowana przejęciem szkoły. W tej właśnie sprawie w przyszłym tygodniu zwołana zostanie nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Kłodzkiego. Dogadujemy szczegóły dotyczące przekazania szkoły w Bystrzycy Kłodzkiej. Gmina, z tego co wiem, chce prowadzić tam liceum oraz docelowo szkołę podstawową – mówi Maciej Awiżeń, starosta kłodzki. - Co do zwolnień nauczycieli to ten problem powiatu nie dotyczy i żadnych redukcji nie planujemy – uspokaja. W szkołach wygaszone zostaną gimnazja, a w miejsce zawodó- wek pojawią się szkoły branżowe.

 Czytaj więcej w najnowszym wydaniu Gazety Kłodzkiej nr 388

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Sieć bez rewolucji

Obrazek użytkownika 432
  • 432
  • 03-03-2017

Czemu nic nie słychać o pomówieniu księdza Mateusza o molestowanie? https://www.facebook.com/mateusz.urdzela

Trwa rekrutacja do służby w policji. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej oraz pod numerem telefonu 74 647 32 35, a także osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Kłodzku.

Była szefową noworudzkiego biura poselskiego Michała Dworczyka, została prezesem Uzdrowiska Lądek – Długopole. O przyszłości uzdrowiska, jego problemach i zmianach jakie nastąpią rozmawiamy z Joanną Walaszczyk.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×