REKLAMA

Odbierze śmieci, wymyje kubeł

fot. pinterest.com

Wiosną na ulice wyjedzie śmieciarka, jakiej nie ma jeszcze żadna inna gmina w powiecie kłodzkim

Nowoczesna śmieciarka kosztowała 640 tys. zł. Wiosną wyjedzie na ulice uzdrowiska. - Będzie automatycznie odbierała nieczystości i od razu myła pojemniki. Woda pod ciśnieniem wyczyści brudny kubeł, ale będzie cyrkulować w obiegu zamkniętym – zaznacza Jacek Tyniec, prezes MZK. - Na jednym zbiorniku wody wymyje 500 kubłów, a czyste kubły to mniej nieprzyjemnych zapachów, szczególnie latem. Takiej myjki nie ma jeszcze żaden zakład komunalny w powiecie kłodzkim – dodaje Tyniec. To nie jedyna nowinka technologiczna wprowadzona ostatnio w MZK w Polanicy-Zdroju. Drugim hitem jest Kompol, organiczny środek poprawiający właściwości gleby, na którego produkcję i sprzedaż uzdrowiskowy zakład komunalny otrzymał pozwolenie od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Kompol (nazwa od kompostu i Polanicy) poprawia właściwości fizyczne, chemiczne i biologiczne gleb. Środek może być wykorzystywany w uprawach polowych roślin rolniczych oraz w uprawie roślin ozdobnych i trawników. - Kompol kosztuje 15 zł za m sześcienny – mówi Jacek Tyniec. - W tym roku sprzedali- śmy już 500 ton, w zeszłym 1.500 – wylicza szef MZK, który jeśli chodzi o produkcję kompostu też jest pierwszym zakładem komunalnym w powiecie kłodzkim. W planach MZK ma zakup i instalację ogniw fotowoltaicznych, które znacząco obniżyłyby funkcjonowanie oczyszczalni ścieków.

Czytaj więcej w najnowszym wydaniu Gazety Kłodzkiej nr 388 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Odbierze śmieci, wymyje kubeł

Obrazek użytkownika 432
  • 432
  • 03-03-2017

Jak tam sprawa molestowania? https://www.facebook.com/mateusz.urdzela
Obrazek użytkownika 432?
  • 432?
  • 03-03-2017

432 zależy ci na nagłaśnianie ale dojdziemy do tego, kim ty jesteś.

Centrum Zdrowia w Bystrzycy

Mieszkaniec Bystrzycy napisał skargę do Narodowego Funduszu Zdrowia. Sprawa jest badana.

Zwolnieni z pracy funkcjonariusze mówią: jesteśmy niewinni i czekają na proces, który nie może ruszyć.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×