REKLAMA

Kłodzko.Zabytkowy pociąg przejedzie w sobotę po naszych torach

"Czeski Express" będzie można zobaczyć między innymi w Kłodzku, Kamieńcu Ząbkowickim, Świdnicy i Jaworzynie Śląskiej

To wydarzenie nie tylko dla miłośników kolei i starych lokomotyw. W najbliższą sobotę, 30 października, po torach regionu wałbrzyskiego przejedzie muzealny pociąg.

Kłodzko. Przejazd muzealnego składu to wspólna inicjatywa Muzeum Starych Maszyn w Žamberku oraz Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śl. Retro podróż pociągiem ciągniętym przez parowóz 555.153 (to niemiecki parowóz wojenny – klasa 52 DR) połączy czeski region pardubicki z Dolnym Śląskiem.

- Oferta skierowana jest do czeskich i polskich turystów. Polscy miłośnicy kolei będą mogli wsiąść do parowego expresu na stacji w Międzylesiu ok. godz. 9.00, skąd przez Kłodzko, Kamieniec Ząbkowicki, Dzierżoniów – gdzie zaplanowane jest spotkanie z włodarzami miasta oraz uzupełnienie wody w parowozie dojedzie do Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej (godz. 13.30). Podczas 80-minutowego postoju w Jaworzynie Śl. turyści zwiedzą to największe kolejowe muzeum w Polsce – informują organizatorzy. - Express wyruszy w drogę powrotną przez Kamieniec Ząbk. I Kłodzko ok. godz. 15.00 i dotrze na granicę około godz. 18.30 – dodają.

Bilety na retro podróż czeskim expresem kosztują 90 zł (tam i z powrotem wraz z biletami wstępu do Muzeum Kolejnictwa). Formularz rezerwacji na stronie www.muzeumkolejnictwa.pl/aktualnosci/. Pierwszy retro przejazd jest częścią planu uruchomienia na stałe turystycznej linii kolejowej, łączącej Czechy i Polskę.

Orientacyjne godziny przejazdu 

czeskiego składu w Polsce:

 

09.45 - Międzylesie

10.10-10.12 - Bystrzyca Kł.

10.37-10.40 - Kłodzko

11.05-11.25 - Kamieniec Ząbk.

12.15-13.00 - Dzierżoniów

13.25-13.27 - Świdnica

13.37-15.00 - Jaworzyna Śl.

15.10-15.12 - Świdnica

15.37-15.47 - Dzierżoniów

16.37-17.02 - Kamieniec Ząbk.

17.37-17.42 - Kłodzko

18.02-18.07 - Bystrzyca Kł.

18.27-18.32 - Międzylesie

R.Piela

Czytaj także:

<<Zwłoki Ukraińca znalezione w tirze zaparkowanym w Kudowie. Co się wydarzyło?>>

<<Ogromny pożar budynku w gminie Radków. Zobacz zdjęcia z akcji gaśniczej>>

<<Rząd zamknie cmentarze na Wszystkich Świętych, tak jak rok temu?>>

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kłodzko.Zabytkowy pociąg przejedzie w sobotę po naszych torach

Lewin, Bardo i Żarów - te trzy gminy utrzymały prowadzenie i wygrały w rządowym konkursie Rosnąca odporność w powiatach kłodzkim, ząbkowickim i świdnickim. Dostaną po milionie złotych

Fot. Fb - Jaszkowa Dolna

Jaszkowa Dolna: Trwają przygotowania do sobotniego otwarcia Wioski Świątecznej. Na zwiedzających czeka mnóstwo atrakcji.

Fot. Tauron Arena Duszniki

Duszniki-Zdrój. Sezon zimowy oficjalnie rozpoczęty. W Tauron Dusznik Arena ćwiczą biathloniści. W Zieleńcu zimowe szaleństwo rozpocznie się w sobotę.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×