REKLAMA

Więźniowie namalowali kartki dla dzieci

Skazani z kłodzkiej jednostki z dużym entuzjazmem tworzyli swoje prace podczas zajęć koła plastycznego

fot. Zakład Karny Kłodzko

W czwartek, 1 lipca w ramach akcji #Resort Sprawiedliwości Pomaga, Zakład Karny w Kłodzku przekazał kolorowanki dla najmłodszych wychowanków Domu Dziecka w Kłodzku

1 lipca wychowawcy ds. kulturalno – oświatowych przekazali na ręce dyrektor Domu Dziecka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek, wykonane przez osadzonych kolorowanki. Skazani z kłodzkiej jednostki penitencjarnej zaangażowali się w ten autorski projekt, z dużym entuzjazmem tworzyli swoje prace podczas zajęć koła plastycznego oraz realizowanego programu „Dzieło Sztuki”. Warto zaznaczyć, że tego typu akcje stanowią znakomitą metodę resocjalizacji, bowiem angażują osoby pozbawione w życie społeczne, podnoszą ich poczucie wartości. Zwiększają też świadomość własnych możliwości oraz ograniczeń. Zwieńczeniem akcji jest „uśmiech dziecka”, który pozwala ukazać więźniom, że pomimo sytuacji w której się znaleźli potrzebni są społeczeństwu i mogą być jego wartościowymi członkami.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Więźniowie namalowali kartki dla dzieci

Fot. KPP Kłodzko

47-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego jechał z prędkością 115 km/h w obszarze zabudowanym

Po jednej stronie sądowej sali były burmistrz Kłodzka, a obecnie wicewojewoda dolnośląski, po drugiej zwykły mieszkaniec Kłodzka, który - jak sam przyznaje - ma problemy z alkoholem. Sprawa dotyczy spadku po zmarłej trzy lata temu kłodzczance.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×