REKLAMA

Szykuje się strajk piłkarskich arbitrów

W ostatnim czasie nasilająca się agresja do sędziów i fala hejtu wylewana przez działaczy sprawia, że arbitrzy nie chcą gwizdać.

Fot. Pixabay

Znów dają o sobie znać sędziowie piłkarscy. Ich strajk ma na celu zasygnalizowanie problemu, jakim są skandalicznie niskie stawki sędziowskie

Na światło dzienne wyszła akcja "protest sędziów piłki nożnej". Planowana jest na ostatni weekend października. Czy z tego powodu storpedowane zostaną rozgrywki w najniższych ligach? Protest sędziów piłki nożnej ma się odbyć 30 i 31 października. Ma na celu zasygnalizowanie problemu, jakim są skandalicznie niskie stawki sędziowskie, które w porównaniu do zarobków corocznie tracą na wartości praktycznie od 2003 roku. Obiecane podwyżki o 30-40 zł od 2022 roku nie satysfakcjonują nikogo, a rosnące koszty (w tym paliwo za prawie 6 zł za litr) sprawiają, że z miesiąca na miesiąc ubywa sędziów i obserwatorów w niższych ligach. Ponadto w ostatnim czasie nasilająca się agresja do sędziów i fala hejtu wylewana przez działaczy sprawia, że arbitrzy nie chcą gwizdać. Sytuacja jaka ma nastąpić w dniach 30-31 października nie jest żadnym buntem, a jedynie koniecznością przekazania opinii publicznej i nieświadomym działaczom skali problemu. Nie jest to również inicjatywa przedstawicieli władz sędziowskich tylko głos sfrustrowanych sędziów piłkarskich.

Arbitrzy to większości pasjonaci, którzy pragną z najwyższą fachowością prowadzić zawody piłkarskie, ciągle doskonaląc swój warsztat. Chcą za to otrzymywać adekwatne do bieżących zarobków wynagrodzenie. Na razie nie wiadomo, kto za nim stoi, ani jaką formę przybierze. Co za tym idzie, nie wiadomo, też czy rozgrywki w ostatni weekend października są zagrożone. Być może chodzi o to, żeby skłonić nowe władze PZPN do rozmów na temat postulowanych przez arbitrów zmian.

Dawid Broniszewski

 

Czytaj także:

>>Wkrótce w naszym regionie rozpocznie się budowa mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu>>

<<Filipek żył 84 lata i przez ten czas zdążył przepowiedzieć bardzo wiele. Co powiedział o trwającej pandemii?>>

<<Bracia Adam i Piotr Jaśkiewiczowie z Domu Pomocy Społecznej w Podzamku zagrali główne role w filmie "Z Bratem" >>

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Szykuje się strajk piłkarskich arbitrów

Fot. archiwum redakcji

Kłodzko. PKS w Kłodzku wystawił na sprzedaż ponad 20 pojazdów, w większości autobusów. Najtańszy z nich można nabyć już za niecałe 4 tysiące złotych.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Kłodzko. Od piątku więcej łóżek na oddziale covidowym szpitala w Kłodzku. Decyzja zapadła wczoraj.

Lewin, Bardo i Żarów - te trzy gminy utrzymały prowadzenie i wygrały w rządowym konkursie Rosnąca odporność w powiatach kłodzkim, ząbkowickim i świdnickim. Dostaną po milionie złotych

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×