REKLAMA

Prokuratorskie śledztwo trwa

Prokuratorskie śledztwo wciąż trwa. Wewnętrzne postępowanie ZAMG-u zakończono.

W prokuratorskim śledztwie przełomu na razie nie ma To wciąż postępowanie w sprawie. Nikomu nie postawiono zarzutów. Śledczy sprawdzają, czy nie doszło do zaniedbania obowiązków przez pracujących na basenie ratowników, a także to dlaczego nieprzytomnego mężczyznę w stanie ciężkim wieziono aż do szpitala w Nysie. Chodzi o wypadek, do jakiego doszło 10 maja na kłodzkiej pływalni. To wtedy 24-latek z Barda zaczął się topić. Mężczyznę wciągnięto z basenu nieprzytomnego i rozpoczęto akcję reanimacyjną. Potem mieszkańca Barda w stanie ciężkim przewieziono do szpitala w Kłodzku. Tam go jednak nie przyjęto z powodu braku miejsc na oddziale. Sanitarka przewiozła go do oddalonego o 60 km szpitala w Nysie. Tam mężczyzna zmarł. Wewnętrzne postępowanie wyjaśniające zakończył Zakład Administracji Mieszkaniami Gminnymi, który zarządza kłodzką pływalnią. Zawieszono jednego z ratowników, który pracował na basenie 10 maja, kiedy 24-latek z Barda zaczął się topić. Poza tym zmienione zostaną zasady bezpieczeństwa. - Pojawią się lustra i podwyższenia dla ratowników, z których będą mogli lepiej nadzorować to, co dzieje się w basenie – zapowiada Tomasz Pełyński, prezes ZAMG-u. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że w momencie, kiedy 24-letni mieszkaniec Barda zaczął się topić, na basenie był tylko jeden ratownik, który nadzorował brodzik rekreacyjny. Przy dużym basenie nikogo nie było. Drugi z odpowiedzialnych za bezpieczeństwo pracowników basenu (został zawieszony) był w pomieszczeniu dla ratowników z szybą, przez którą widać basen, ale to co dzieje się pod wodą już nie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Prokuratorskie śledztwo trwa

Trwa rekrutacja do służby w policji. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej oraz pod numerem telefonu 74 647 32 35, a także osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Kłodzku.

Była szefową noworudzkiego biura poselskiego Michała Dworczyka, została prezesem Uzdrowiska Lądek – Długopole. O przyszłości uzdrowiska, jego problemach i zmianach jakie nastąpią rozmawiamy z Joanną Walaszczyk.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×