REKLAMA

Miejscy do lamusa?

Ruch Kukiz 15 złożył w Sejmie projekt ustawy, który zakłada likwidację straży miejskich w całej Polsce.

To jeden z postulatów, z którym ugrupowanie Pawła Kukiza idzie do wyborów samorządowych
Zdaniem wnioskodawców straż miejska nie sprawdziła się. Jest kosztochłonna, a jej kompetencje pokrywają się z zadaniami wykonywanymi przez policję. - Straż miejska odbierana jest jako instytucja zajmująca się w zbyt dużym stopniu gnębieniem obywateli, czy to poprzez mandaty, czy to poprzez ściganie drobnych handlarzy – argumentują politycy Kukiz 15. - Poza tym straże miejskie są bardzo często wykorzystywane przez lokalnych włodarzy w celach politycznych – dodają. Zgodnie z projektem ustawy samorządy mogłyby zaoszczędzone na strażach środki przeznaczać na patrole policji. Kukiz 15 chce służbę prewencyjną policji zdecentralizować, a tych strażników miejskich, którzy będą się nadawali do policji, przesunąć do lokalnych zadań. W perspektywie zaś - utworzyć tzw. policję municypalną, wzorem wielu państw europejskich. W powiecie kłodzkim straż miejską zlikwidowała dotychczas tylko Bystrzyca Kłodzka. W Nowej Rudzie i Kłodzku ta formacja też ma wielu przeciwników. Czy teraz ruszą do kolejnej batalii? Jedno jest pewne, po wyborach z tym problemem będą musiały zmierzyć się nowe władze samorządowe.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Miejscy do lamusa?

Obrazek użytkownika paragraf
  • paragraf
  • 05-09-2018

I bardzo dobrze! W Kłodzku jest to instytucja wielce niepotrzebna i kosztowna!!!

Kłodzka biblioteka z ministerialną dotacją z programu partnerstwo dla książki.

2 miliony, siedem, a może jeszcze więcej?. Czy i jakie odszkodowanie uderzy w kłodzki samorząd?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×