REKLAMA

Biskup Ignacy Dec nie chce zamykania kościołów

Rząd zdecydował się tylko na zaostrzenie limitu wiernych w kościołach. Wcześniej jedne wierny miał przypadać na na 15 m kw

Fot. Internet

Obostrzenia przybierają na sile, a kościoły nadal pozostają otwarte. Dlaczego biskup senior nie chce ich zamknięcia?

Biskup senior diecezji świdnickiej zabrał głos w sprawie epidemicznych obostrzeń. Stwierdził, że nonsensem jest w okresie epidemii zamykanie źródła uzdrowień duchowych i fizycznych.

Wiele osób zastanawiało się, czy z uwagi na rekordowe liczby zakażeń (ponad 30 tys. dziennie) zapadnie decyzja o zamknięciu kościołów. Rząd zdecydował się tylko na zaostrzenie limitu wiernych w kościołach. Wcześniej jedne wierny miał przypadać na na 15 m kw.

Od 27 marca 1 osoba ma przypadać na 20 m kw. W rozmowie z "Naszym Dziennikiem" sytuację w kościołach skomentował biskup senior Ignacy Dec. Świdnicki hierarcha podkreślił, że nie może być mowy o zamykaniu świątyń. - Przyjrzyjmy się dotychczasowej historii świata. Gdy dochodziło do strasznych epidemii, a ludzie masowo umierali, to żadna władza – nigdy – nie zdecydowała się na zamknięcie świątyń. To były te miejsca, gdzie ludzie wierzący szukali ratunku i gdzie go znajdowali. Teraz próbuje się nam wmówić, że świątynie są niebezpieczne dla naszego zdrowia – powiedział Dec.

 

Obostrzenia przedłużone do 18 kwietnia. Jakie ograniczenia nas czekają i ile potrwają?

 

Radni postulują o budowę nowego szpitala w Kłodzku. Czy jest na to szansa?

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (3): Biskup Ignacy Dec nie chce zamykania kościołów

Obrazek użytkownika Leszek Kumor
  • Leszek Kumor
  • 08-04-2021

Minister Zdrowia, Adam Niedzielski, nie zamyka kościołów. Diecezja Świdnicka znajduje się w obszarze Rzeczpospolitej Polskiej i podlega decyzjom rządowym. Należy to uszanować. W miejscu kultu religijnego obowiązuje limit osób - na 1 osobę musi przypadać 20 m kwadratowych, plus pozostałe obostrzenia. Z Panem Bogiem, a niewierzących pozdrawiam.
Obrazek użytkownika yeti
  • yeti
  • 09-04-2021

zapamiętajcie katolicy. To co oddacie Kościółowi przestaje być polskie. Każdy kawałek ziemi staje się watykański i polskie prawo tam przestaje obowiązywać. Buduje więc krzyże, kapliczki- w rzymie się cieszą..
Obrazek użytkownika Elefant
  • Elefant
  • 09-04-2021

Wystawienie przez PiS kandydata na Burmistrza Szpytmę czy Bartczaka to kolejna kadencja Piszko !kumacie ,ja bym miał więcej głosów jak oni dwaj ale teź wygrywa Piszko .Zapytałem a jak by Ślak był kandydatem PiS na Burmistrza - jest druga tura .

Fot. Aneta Bajer

Nowa Ruda: Doszło do pożaru w budynku wielorodzinnym. Strażacy ewakuowali mieszkańców

Fot. Fundacja Itaka

Widziałeś tego mężczyznę? Zadzwoń do fundacji Itaka

Fot. FB/KPRM/ zrzut ekranu

Hotele zamknięte na majówkę, żłobki otwarte od 19 kwietnia. Jakie zmiany jeszcze nas czekają?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×