REKLAMA

Zakazy są, pieniędzy nie ma

Każą ci wymienić piec. Czy dostaniesz na to pieniądze?

Władze województwa pracują nad projektem uchwały antysmogowej dla Dolnego Śląska. Powołany przez marszałka zespół ekspertów przedstawił pierwsze propozycje dotyczące ograniczeń w stosowaniu paliw powodujących zanieczyszczenie powietrza i smog. Uchwała antysmgowa ma zostać przyjęta przez sejmik w listopadzie, a pierwsze zakazy wprowadzone w styczniu 2018 roku. Główne założenia przedłożonych przez ekspertów projektów polegają na wyeliminowaniu spalania paliw złej jakości i wyłączenia z obiegu instalacji grzewczych i pieców grzewczych powodujących trującą emisję gazów i pyłów do atmosfery. Chodzi o wyeliminowanie paliw złej jakości (węgla brunatnego oraz mułów węglowych i flotokoncentratów węglowych wraz z paliwami z nich produkowanymi) oraz ograniczenie powstawania nowych źródeł emisji smogu. We Wrocławiu docelowo ma zostać wprowadzony całkowity zakaz palenia węglem.

Jednocześnie eksperci uznali, że nie we wszystkich obszarach województwa konieczne jest wprowadzanie takich samych przepisów i restrykcji. Oddzielne przepisy będą dla Wrocław, oddzielne dla miejscowości uzdrowiskowych i inne dla pozostałych. −Dzisiaj nie ma na Dolnym Śląsku miejscowości, w których nie dochodzi do przekroczenia norm. Są jednak miejsca, które trzeba potraktować szczególnie, np. uzdrowiska, które ze względu na swój status powinny oferować mieszkańcom i odwiedzającym powietrze znacznie lepszej jakości, niż pozostałe miejscowości – tłumaczy Maciej Zathey, jeden z ekspertów.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Zakazy są, pieniędzy nie ma

Obrazek użytkownika Paulina
  • Paulina
  • 04-04-2017

Gdyby Straż Miejska w Kłodzku ruszyła wreszcie swoje 4 litery, to pewnie nie byłoby palenia gumą, plastikiem czy innymi śmieciami. Trzeba tylko chcieć cos robić, a nie udawać, że się robi i brać za to milion rocznie :(
Obrazek użytkownika Hiacynta
  • Hiacynta
  • 05-04-2017

Do zimy powinno się załatwić temat skutecznie .

Ulatniający się gaz może być zabójczy, dlatego należy być szczególnie ostrożnym przy jego używaniu. Lokatorzy jednego z budynków w miejscowości Ławica najedli się sporo strachu, kiedy okazało się, że z jednego z mieszkań ulatnia się gaz.

Czasopismo Wspólnota opublikowało ranking sfeminizowania samorządów. Pod lupę wzięto gminy, powiaty i województwa. Jeśli w jakimś samorządzie rządzą wyłącznie panie, przyznano mu 100 punktów (%), ale takich babskich rzeczpospolitych nie było. Za to 40 gmin i 7 powiatów otrzymało wskaźnik 0 procent, co oznacza zerowy udział pań w lokalnych rządach.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×